BLOG

Im saving the temporary solution that worked for me after i have chosen to use WPML and Oxygenbuilder together for a web for a client. At the end of project came the time to do translations and i was quite sad of the state of things.

WPML officially won’t support the oxygenbuilder and advises against mainly „CatchAll“ templates. But you can actually set the ct_template as translatable, translate the templates via interface and it seems like its working. Its not – users that are not logged in will see different templates/data language mutations.

Also im NOT going to assign the templates manually to every post. Sorry but thats just not feasible. So i went the other way and it seems to work quite well.

Problem

I think that the problem lies in wpmls „wpml_object_id“ function. That thing is really inconsistent and while it SHOULD return the ID of translation, it returns the original ID. You can probably guess what that does on frontend. You can try it out by using this:

$translationLanguage = 'en';
if (ICL_LANGUAGE_CODE == $translationLanguage) {
  $wpmlId = apply_filters( 'wpml_object_id', $template->ID, 'post_ct_template', false, $translationLanguage);
  $translationId = null;
  if ($wpmlId){
    $translationId = $wpmlId;
  }
  die(json_encode([$template->ID,$translationId]));
}

And you will probably find out that no matter if you have „ct_template“ setup like „translate“ or „act as if translated“ in WPML – you will get back the original ID instead of NULL as was expected, in either way you wont get the translated ID and thats the real problem.

Solution

oxygen>component-framework>includes>templates.php

replace all occurencies of „return $template;“ with „$template = my_translate_template($template); return $template;“ and then in your own code define the function

function my_translate_template($template){
  if (ICL_LANGUAGE_CODE=='en') {
    switch ($template->ID){
      case 1029: $template = get_post(4383); break; // my_ctp single template
      case 4260: $template = get_post(4382); break; // my_ctp list template
      default: break;
    }
  }
  return $template;
}

What this dumb piece of code actually does is what is wpml actually supposed to, but doesnt. It replaces the original ID with the translation. Why dumb? Because you need to do it in code and probably in UI as well. And you have to modify Oxygenbuilder core files to apply it.

V kratkej dobe pôjde online jeden z projektov na ktorom som sa podielal. Som rád že som mohol prispieť k dobrej veci.

http://dennarcisov.sk/

Ak vám niekto bude tvrdiť, že skladanie skriniek z IKEA je zábavné a jednoduché, neverte mu. Najmä v prípade že vaše steny sú krivé a nie sú ani kolmé, podlaha je vlnitá a vy sa navyše snažíte osadiť rohovú skrinku. No v každom prípade som to nakoniec zvladol a dokonca do Vianoc ;)

[+]

Dnes som znovu zažil skúšku sirén civilnej ochrany, ale narozdiel od predchádzajúcich skúšok sa mi podarilo nahrať zavýjanie Nikity. [+]

Dňa 12.7.2012 sa na Strojníckej fakulte STU udiala posledná rozlúčka s mojím 6-ročným štúdiom. Tak teda zbohom škola a kolegovia, alebo skôr dovidenia, iste sa ešte uvidíme :)
Veľmi pekne ďakujem rodine a priateľom, ktorí si našli čas a túto chvíľu so mnou oslávili! [+]

Áno, konečne to prišlo. Po šiestich rokoch plných matematiky, fyziky, Matlabu a iných hlúpostí sa môžem konečne oficiálne nazývať inžinierom automatizérom. Slovenská Technická Univerzita, Fakulta Elektrotechniky a Informatiky, Ústav Riadenia a Priemyselnej Informatiky, zbohom!
[+]

Nuž myslím že je načase aby som sa opäť vrátil k svojmu blogu. Tentokrát to ale bude trošku o niečom inom. Tento mini-denník síce zostane, ale pribudnú témy súvisiace s mojou prácou a podobne. Chcel by som si tu spraviť portfólio a všeobecne to tu trochu zútulniť. Začal som zmenou témy, ale úprimne, aj som čakal že to nebude také jednoduché. Takže postupne si ju začnem upravovať tak aby bola funkčná a super. Snáď sa mi to podarí čo najskôr.

 

Stala sa mi taká zvláštna vec, po nainštalovaní eset smart security som sa už nemohol prihlásiť do administračného rozhrania na svojom routeri. Bohužiaľ som si to nespojil dohromady a kúpil som rovno nový router… [+]

Keďže zažívame boom Japonskej kultúry na Slovensku, rozhodol som sa, že aj ja svojou troškou prispejem. Môj kamarát Ivan s prezývkou classic mi raz spomenul, že mu chutí sushi a že si ho dokonca sám pripravuje. To ma dostalo a odvtedy som si to chcel tiež skúsiť. Trvalo to dlho, ale nakoniec sme si našli obaja čas a vôlu. Nuž a tak sme sa do toho pustili… [+]


Warning: Attempt to read property "max_num_pages" on array in /data/f/1/f1af0505-8b43-4764-a7eb-560dd685ca23/pavolbaliga.sk/web/wp-content/themes/atom/index.php on line 61